anasayfa

Evİnİzİ Süsleyen marka

Halı Bakımı ve Temizliği

Çıplak ayak yürümeyi sevenlerden olun ya da olmayın, ayakkabılarınızı kapıda çıkarmayı ihmal etmeyin.
Neden mi?


Ayakkabı tabanlarınızda ne olduğunu bir düşünün. Caddelerin tüm kir ve tozları, halı elyafına nüfuz ederek halının ömrünü olabildiğince kısa bir sürede sona erdirecektir. Halbuki halı bakımında doğru yöntemlerin uygulanması, ürünün kullanım süresini uzatırken uzun yıllar ilk günkü görünümünü korumasını sağlar.

Halı temizliğinde öncelikle halı şampuanı kullanmadan düzenli vakumlamanın yeterli olacağı akıldan çıkarılmamalıdır. Ayakkabı tabanlarınıza daha dikkatli baktığınızda geniş bir kir ve toz yelpazesi bulmanız şaşırtıcı olmaz. Tüm bu kirlerin halınıza ayakkabılarınızla taşındığını ve bu inatçı lekeleri halınızdan çıkarmaya çalışırken suçun aslında tamamıyla sizde olduğunu unutmayın. Bu koşullar altında halı üzerinde ayakkabı ya da çorap giyme tercihi tamamıyla size kalıyor.

Halı temizliği konusunda birçok yöntem uygulanır. Bu yöntemlerden bazıları uzmanlarca önerilmiş, bazıları ise alışılagelmiş bilgiler içerir. Örneğin halıdaki yemek lekelerini traş köpüğü ile çıkarabileceğiniz, lekenin üzerine sıkılan köpüğü 15 dakika leke üzerinde bekletmenizin yeterli olacağı söylenir. Sirke ve su karışımından oluşan sıvıyla yapılacak durulama işleminin ardından lekeden eser kalmayacağı yönünde pratik çözüm önerileri sunulur.

katalog
medya

Markalarımız

Gümüşser Carper

Gümüşser Carpet

Bizim markamız olan Gümüşser carpet sizlere aynı kalite ve şıklığı sunmaktadır
www.gumussercarpet.com

Begendi Carpet

Beğendi Carpet

Bizim markamız olan Beğendi carpet sizlere aynı kalite ve şıklığı sunmaktadır
www.begendicarpet.com